יום ד', יד’ בתמוז תשע”ט
דף הבית למידה בחירום הקשר הרב דורי אתרי בתי ספר יצירת קשר
23:35 (18/08/18)
.
תוכנית התקשוב הלאומית   |  רכזי תקשוב
לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל ו 140 שנה ליסודה של פתח תקוה התקיים בעיר משחק ייחודי בסביבת ה Minecraft הפופולרית (עולם וירטואלי, המאפשר לשחקנים לבנות באופן חופשי בתוך עולם הבנוי מקוביות המעוצבות בגרפיקת תלת-ממד). במשחק השתתפו 300 תלמידים ו 31 מורים מובילים מ 12 בתי ספר בעיר.
קרא עוד...
משרד החינוך משקיע במהנדסי המחר, במשק העתידי!אליפות הסייבר הישראלית תשע"ח יוצאת לדרך זו השנה הרביעית. מטרתה של האליפות היא חשיפת תכנים מתמטיים, מדעיים וטכנולוגיים, בדרך חווייתית ומאתגרת ותוך העלאת המוטיבציה והרצון של התלמידים ללמוד. השנה יתקיימו תחרויות בתכנות, מתמטיקה ורחפנים. בדף זה ירוכז ויעודכן המידע לתחרויות השונות.
קרא עוד...
השיעור הגדול בעולם פותח במטרה להציג בפני ילדים בכל העולם את יעדי ההתפתחות הגלובליים בני הקיימא של האו"ם – SDG – בצורה ידידותית ונגישה. השיעור הוא יוזמה חדשנית הנתמכת על ידי מזכיר האו"ם במטרה לשתף ביעדים אלו 7 מיליארד אנשים בשבעה ימים.
קרא עוד...
בישראל וברחבי העולם ישנה מגמה של עלייה בשילוב טכנולוגיות מידע בחינוך. מגמה זו מביאה עימה עלייה בסיכוני הסייבר ואבטחת המידע. מתקפות סייבר עלולות לפגוע בארגונים וביחידים, להביא לעצירת תהליכים עסקיים, לפגיעה במוניטין ולדליפה של מידע רגיש.
קרא עוד...
משרד החינוך מרחיב את היצע התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים המונגש לבתי הספר. במסגרת ההיערכות לשנת הלימודים תשע"ח, נקראים בתי הספר לבחור את התוכן הדיגיטלי והספרים הדיגיטליים שבהם ישתמשו במהלך שנת הלימודים הקרובה. התכנים הדיגיטליים מאפשרים הפעלת תהליכי הוראה, למידה והערכה מתוקשבים שמסייעים לקיומה של למידה משמעותית, למידת חקר, למידה שיתופית ולהקניית מיומנויות המאה ה-21.
קרא עוד...
חוזר זה עוסק בהסדרת השימוש באמצעי קצה (מחשבים ניידים, מחשבי לוח וכדומה) בתהליכי ההוראה, הלמידה וההערכה במוסדות החינוך וכולל הנחיות להטמעת הפעלתם, בדגש על נושאים אלו:
קרא עוד...
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה
במסגרת הפעילויות לעידוד קריאה להנאה, אנו מקיימים מדי שנה את היום המקוון לספרות ילדים ונוער.מטרת היום המקוון להפגיש את תלמידי בתי הספר היסודיים, באופן וירטואלי, עם יוצרים בעלי זיקה לעולם ספרות הילדים.היום המקוון יערך ביום א', כ"א באדר, 19.3.17 בשעה 09:00 ומיועד לתלמידי ד-והשנה נארח את השחקנית דורית טל שלו במסגרת הרצאות"אקדמיה ברשת" בשיתוף אגף טכנולוגיות מידע במשרד החינוך
קרא עוד...
שלב א : הכרות בין תלמידי הכיתות .שלב ב: משימת חקר רחוב בכיתות הלימוד.שלב ג: הכנת תוצר קבוצתי - סרטון.שלב ד: ממפגש סיום סינכרוני .
קרא עוד...
מחוז תל אביב מציין 50 שנה לאיחוד ירושלים במגוון פעילויות. מצורף עלון דיגיטלי המציג פעילויות שונות המוצעות לבתי הספר.
קרא עוד...
מנהל תקשוב, טכנולוגיה, ומערכות מידע במשרד החינוך, מוביל את התכנית MOOC במערכת החינוך ומחפש את הדור הבא של מורים מעצבי דרך שרוצים להוביל את כיתותיהם לעולמות הידע של המאה ה-21
קרא עוד...
קרא עוד...
משרד החינוך וישראל דיגיטלית פועלים יחד לקידום תכנית התקשוב בחטיבות העליונות. מטרת התכנית היא לקדם בבתי הספר למידה מבוססת אתר, שילוב הערכה חלופית משולבת תקשוב וביצוע בחינות בגרות מתוקשבות, כך שבית הספר יפעל כארגון מתוקשב ברמה גבוהה בשילוב מערכות ניהול מתוקשבות מתקדמות, תכנים לימודיים מתוקשבים וספרים דיגיטליים.
קרא עוד...
משרד החינוך מקדם בשנת הלימודים תשע"ז תכנית לתגבור הוראת האנגלית בבתי הספר היסודיים. במסגרת התכנית המשרד פועל להעשרת מגוון התכנים הדיגיטליים ללימוד השפה האנגלית ותרגולה העומדים לרשות בתי הספר.לצורך בחירה והזמנה של תוכן דיגיטלי באנגלית יוקצה עבור כל בתי הספר היסודיים בחינוך הרגיל המוכר-רשמי תקציב ייעודי.
קרא עוד...
משרד החינוך מבקש לתקצב חבילת תמיכה אשר תאפשר לבתי ספר בדגם המתקדם, כמו גם לבתי ספר נוספים אשר אינם בתכנית התקשוב ואשר משלבים שימוש באמצעי קצה לתלמידים בהוראה, סל תמיכה, העמקה ותגבור תהליכי ההוראה באמצעות אמצעי קצה אלו בהתאם לקריטריונים המפורסמים ב"קול קורא-לתקצוב בתי ספר המשלבים אמצעי קצה לתלמידים בשנת הלימודים תשע"ז".
קרא עוד...
משרד החינוך מפרסם קול קורא לבעלויות להצטרפות לתכנית תכנות ורובוטיקה.מטרת התכנית היא ללמד ולהקנות את נושאי התכנות והרובוטיקה כחלק משילוב החינוך הטכנולוגי בשלבי הגיל המוקדמים היות ולימודי התכנות והרובוטיקה מהווים צוהר ללימודי טכנולוגיה המשלבים נושאים מתחומים, כגון: מכניקה, אלקטרוניקה, תכנות, וכן לחזק את האוריינות הדיגיטלית הנדרשת לתלמידים במאה ה-21.​
קרא עוד...
באליפות הסייבר הישראלית השתתפו 1,738 בתי ספר וכ- 255,000 תלמידים, מתוכם עלו לשלב הגמר 105 בתי ספר 80 בתי ספר יסודיים ו- 25 חטיבות ביניים. במחוז תל-אביב עלו לשלב השני של התחרות 13 בתי ספר.
קרא עוד...
בתאריך 7/12/15, יום ב', תלמידי כיתות ה'-ו' של בית ספר "יגאל אלון" בנתניה יצאו לשעת תכנות בחברת eBay .
קרא עוד...
במסגרת ההכנות לאולימפיאדת התכנות, בי"ס שיפר בפתח תקוה ערך הפנינג חוצה תחומים על מנת לעודד את הילדים לקחת חלק באולימפיאדה.
קרא עוד...
המשאב העיקרי של מדינת ישראל הוא ההון האנושי שלה. בשנים האחרונות גורמים רבים, ממשלתיים תעשייתיים ואקדמאים, עסוקים בחיפוש אחר דרכים לעודד את תלמידי ישראל ללמוד מקצועות מדעיים וטכנולוגיים.
קרא עוד...
פעילויות שבוע שבוע גלישה בטוחה תשע"ה בבתי הספר במחוזהפעילויות מסודרות ע"פ סדר א'-ב' של שמות בתי הספר
קרא עוד...
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת האינטרנט הינו שבוע שיא במערך הפעילויות המתקיימות במוסדות החינוך בארץ לכל אורך השנה. האירוע מתקיים בזיקה ליום האינטרנט הבטוח הבינלאומי (SID) אשר חל מדי שנה בחודש פברואר, ביותר מ- 100 מדינות ברחבי העולם.
קרא עוד...
בעקבות השבוע הלאומי לגלישה בטוחה, אנו מפרסמים לקט תוצרים אשר הופקו על ידי בתי הספר במחוז.כמו כן תוכלו למצוא את הקלטת הכנס המחוזי הווירטואלי ואת החומרים שהוצגו בכנס.
קרא עוד...
במסגרת הפעילויות של שבוע הגלישה הבטוחה ערך צוות התקשוב המחוזי פעילות ייחודית וחדשנית שהזמינה תלמידים מכיתות ה'-ט' לקחת חלק במיני האקטון (מרתון פדגוגי) לקידום המודעות לאזרחות דיגיטלית בקהילת בית הספר ומחוצה לו.
קרא עוד...
אתמול יום שלישי 25/1/16 נערך הכנס הוירטואלי השני לגלישה בטוחה בהובלת המדריכה המחוזית לתקשוב יעל ירון, צוות התקשוב של מחוז תל אביב והרפרנטית המחוזית לגלישה בטוחה שירלי טרקיאלטאוב
קרא עוד...
כנס התקשוב המחוזי תשע"ו יחד עם מינהל החינוך, התרבות והספורט, עיריית תל-אביב - יפו, ובשיתוף אגף טכנולוגיות מידע ו-wediggit עסק השנה בשילוב של יצירה, ניו-מדיה, טכנולוגיה וחינוך.
קרא עוד...
במסגרת הפעילויות לעידוד קריאה להנאה הנערכות במחוז, אנו מקיימים מדי שנה את היום המקוון לספרות ילדים ונוער. מטרת היום המקוון להפגיש, באופן וירטואלי, סופרים, משוררים מאיירים ויוצרים עם תלמידי בתי הספר היסודיים.
קרא עוד...
סמל ביה"ס: 414433 מנהלת ביה"ס: גלית פרדינרו מדריכת תקשוב: תמר ברוקהיימר רכזת תקשוב: ענת עזרא רכזת חברתית: אירית ביטון
קרא עוד...
סמל מוסד: 513713 , מנהל בית הספר : יובל בקל , טלי אלטשולר-רכזת תקשוב
קרא עוד...
מנהלת : רדית אשר, רכזת תקשוב : לימונד עדית
קרא עוד...
שם המנהלת: צפי מיכאל , שם רכזת התקשוב: עטרה כלימור
קרא עוד...
ינאי טלי – מנהלת ביה"ס , רכזת תקשוב - מירב חנן
קרא עוד...
רווית לוי- מנהלת בית הספר , אלונה מייזל - רכזת תקשוב
קרא עוד...
מנהלת- רחל הילמן , רכזת תקשוב -נאוה בן משה,איריס דלומי
קרא עוד...
קרא עוד...
מנהל ביה"ס: איתן הגלילי, רכזת תקשוב: תמר ברוקהיימר
קרא עוד...
מנהלת - ענת שריג , מדריכה- נירית כשדאי ,רכזת תקשוב- יוליה , המורה זיווה כיתה ה
קרא עוד...
ד"ר יפה קרוגליאק להט – מנהלת בית הספר, תמר שטרן – מנהלת הספרייה ורכזת תקשוב
קרא עוד...
יצחק רוטנברג -מנהל, סיגלית אברהמי- רכזת תקשוב
קרא עוד...
מנהלת: ציפי זבדי רכזת התקשוב: גלית רופא
קרא עוד...
לאה גרוס- מנהלת , חניתה חן - רכזת תקשוב
קרא עוד...
קרא עוד...
מנהלת ביה"ס: אורלי סגל, רכזת תקשוב: נורית רחמני
קרא עוד...
"לאבא שלי יש סולם" היום המקוון לספרות ילדים ונוער תשע"ה בהשתתפות היוצרת תלמה אליגון-רוז
היום המקוון לספרות ילדים ונוער, מחוז ת"א, הוא פרי שיתוף פעולה בין צוות התקשוב המחוזי וצוות העברית ונערך מזה עשור בשיתוף יוצרים מן השורה הראשונה בתחום ספרות הילדים והנוער, במטרה לקרב את התלמידים למלאכת הכתיבה והיצירה. במפגש השנה השתתפו מעל 150 כיתות מ 80 בתי ספר ברחבי המחוז.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חוגגים עצמאות עם "המירוץ לתקווה"
פתח תקווה חגגה השנה את יום העצמאות במגוון רב של פעילויות כהרגלה. למגוון הרב של פעילויות השנה התווספה אחת חדשה ולא כ"כ רגילה. השנה תושבי העיר הוזמנו לשחק במשחק ניווט דיגיטלי בשם "המירוץ לתקווה".פעילות זו הינה פרי יוזמתה ובהובלתה של קרינה בטאט - מנהלת מרכז ההנחיה בפתח תקוה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
המחוון משרת את תהליך כתיבת הספר והערכתו לאחר ביצוע
קרא עוד...
שם מנהלת בית ספר- יעל אמיתי שם, רכז תקשוב- יוני קונר
קרא עוד...
לקראת יום הגלישה הבטוחה, שיתקיים השנה בסימן "מעשים טובים ברשת" ב- 11.2.2014 (יום שלישי), לפניכם קישורים רלוונטיים לאתר מינהל המדע וטכנולוגיה:
קרא עוד...
כנס מחוזי בנושא גלישה בטוחה התקיים השנה בשיתוף עם אגף החינוך בעיריית הרצליה. הכנס התקיים בבי"ס גורדון לאמנויות בתאריך ה- 27.1.14 והוזמנו אליו צוותי "חיים ברשת" בכלל מוסדות החינוך במחוז תל אביב. במהלך הכנס נחשף הקהל למגוון רחב של פעילויות...
קרא עוד...
חוזר מנכ"ל מציג את תכנית ההתערבות "חיים ברשת" במסגרת התכנית "כישורי חיים" לקראת יום האינטרנט הבטוח בתאריך 7.2.2012
חוזר זה עוסק בנוהלי התקשורת הראויים בקרב מורים, תלמידים והורים במרחבי רשת האינטרנט בדגש על תקשורת באתרים בית-ספריים, ברשתות חינוכיות וברשתות חברתיות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מ"ועדת הפייסבוק" באלון - לועדת החינוך בכנסת
תלמידי בית ספר אלון בהרצליה שומרים על עצמם בעזרת "משמר הפייסבוק". חברי ועדת החינוך בכנסת שמעו על היוזמה והתלמידים יחד עם המנהלת יופיעו בפני הועדה בקרוב.>> קראו עוד
תגובות: -1   צפיות: -1
מהן הסכנות האורבות לילדים באינטרנט וכיצד תגנו עליהם? כתבה שהתפרסמה בתאריך 5.1.11 ב"מגזין חיים ברשת"
לא תמיד אפשר למנוע הפצה של תמונה מביכה או תמונת עירום שלנו או אפילו תמונות של ילדינו שיועלו לרשת - אבל ישנן דרכים שאפשר בעזרתן לנסות ולצמצם את הנזק והחשיפה http://www.ynet.co.il/Ext/Comp /ArticleLayout/CdaArticlePrintP review/1,2506,L-3849503,00.html
ריכוז מחקרים, מאמרים , ידע תיאורטי ויישומי כישרים וקשורים לחיים
http://www.amit.org.il/interne t_kahalacha
http://www.health.gov.il/pages /default.asp?PageId=4187&catId= 128&maincat=1
http://www.microsoft.com/israe l/safeinternet
עשה ואל תעשה ."יותר חכמים מהאינטרנט"
שומרים על האתיקה גם במרחב המקוון http://ianethics.com/
פרויקט שילוט עירוני באמצעות קוד QR בפתח תקוה
פרויקט הלמידה העירוני QRPT הינו פרויקט בו מפיקים תלמידי כיתות ד' שילוט דיגיטלי אינטראקטיבי לטובת הקהילה . הפרויקט אמור להכין את התלמידים לעידן בו הידע נמצא בכל מקום ומשתנה בכל רגע. המיומנויות הנדרשות הן היכולת ליצור ידע חדש מידע קיים, במיומנויות לנתח ידע, להסיק מסקנות ולשתף אחרים, מיומנויות המאה ה21.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
למידה מבוססת מיקום באמצעות אפליקציה
השבוע התכנסו בבי"ס נופי ים בת"א מדריכים רכזים ומורים מהמחוז ליום עיון בנושא "למידה מבוססת מיקום" באמצעות אפליקציית treasure-hit המבוססת על המשחק המסורתי של חפש את המטמון. האפליקציה מספקת סביבה חינמית המאפשרת למורה להכין משחקים פדגוגיים מבוססי מיקום.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
תפוקות תוכנית התקשוב
גלישה בטוחה
מודלים להוראה חדשנית
חדש... חדש...
Betaספר - מרחב חדשנות פדגוגית
סביבות למידה בענן